Tepelná čerpadla Aquarea

„Nový systém Panasonic Aquarea je založen na vysoce účinné technologii tepelného čerpadla, které neslouží pouze k vytápění domu a ohřevu pitné vody, ale také ke chlazení v létě, vždy pro maximální pohodlí a výkon nezávisle na venkovních podmínkách – i v případě extrémních venkovních teplot.
Panasonic Aquarea tepelné čerpadlo představuje až 78% úsporu topných nákladů oproti elektrickému vytápění. Například, systém Aquarea 12 kW má COP koeficient 4,67: na každý spotřebovaný kW příkonu, připadá 4,67 kW energie, tj. o 3,67 kW více než u konvenčního systému elektrického topení, což znamená 78% úsporu. Spotřebu lze dále snížit připojením solárních panelů k Aquarea systému.“

Aquarea: Jak to funguje?

Systém tepelného čerpadla vzduch-voda využívá tepelnou energii venkovního vzduchu na vytápění nebo chlazení domu a ohřev teplé užitkové vody.
Systém Aquarea tedy využívá k vytápění a chlazení energii, která vás nic nestojí. Elektrickou energii potřebuje jen k pohonu kompresoru, řídicí elektroniky, čerpadel a v případě velmi nízké venkovní teploty pro topné těleso. Výsledkem je vysoká účinnost a opravdová úspora energie.

kotelny rekuperace
Vysoký poměr COP u všech řad, i při -15 °C.

Řada Aquarea byla speciálně navržena tak, aby poskytovala maximální účinnost i při extrémně nízkých teplotách ve srovnání s elektrickými ohřívači nebo plynovými kotly.

Maximální účinnost i při mimořádně nízkých teplotách.

kotelny rekuperace
Kompaktní design, snadná instalace a údržba

Systém Panasonic Aquarea vzduch-voda představuje významnou úsporu nákladů na instalaci a údržbu.
Aquarea je velmi jednoduchý topný a klimatizační systém pro instalaci do nových nebo starých budov. Systém Panasonic Aquarea vzduch-voda představuje významnou úsporu nákladů na instalaci a údržbu. V nových budovách není nutné žádné vrtání nebo kopání za účelem zřízení topení, narozdíl od geotermálních instalací, ani žádné plynové přípojky, komíny nebo palivové nádrže. U dodatečných montáží nebo rekonstrukcí je možné se jednoduše napojit na stávající systém topení s nízkoteplotními radiátory nebo na podlahové topení.

kotelny rekuperace
„Zelený“ vysoce účinný systém topení

Systém Aquarea je v čele energetické inovace a pevně si drží pozici „zeleného“ systému topení a klimatizace. Aquarea je součástí nové generace systému topení a klimatizace, které využívají obnovitelný, bezplatný zdroj energie – vzduch – k vytápění a chlazení domácností a výrobě teplé vody.
Tepelné čerpadlo Aquarea je mnohem flexibilnější a úspornější alternativou tradičního kotle na fosilní paliva. Jsme obklopeni nevyčerpatelnou energií, která je zdarma: dodávaná sluncem, přítomná ve všech sférách našeho prostředí, ve vzduchu, v zemi, v podzemní vodě…

kotelny rekuperace